SNES Classic 4 Milyon Sattı

Klasik konsola ilgi yüksek.

0
405

Retro konsol SNES Classic’in satışları çok iyi gidiyor. Nintendo bugün bir duyuru yaparak mikro sistemlerinin dünya çapında 4 milyon adet satışa eriştiğini açıkladı. SNES Classic, geride bıraktığımız yılın Eylül ayında çıkmıştı. Daha önce çıkan NES Classic  2.3 milyon satmıştıer ne kadar NES Classic’in satışları geçen yıl sona erse de, bu yıl Nintendo üretimi tekrar başlatacak ve muhtemelen o da SNES Classic’e yaklaşacak. Bu sırada SNES Classic ise satışta kalmaya devam edecek. Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima ise bir açıklama yaparak bu retro konsollar sayesinde Nintendo Switch’e olan ilginin de arttığını söyledi. Kimishima’ya göre oyun dünyasına uzun süredir uzak kalan kişilerin bu şekilde Switch’i tanıma fırsatı doğuyor.

Efsane Nintendo konsolunun mikro boyutlu verisyonu olan SNES Classic’te 21 oyun yer alırken, bunların arasında daha önce çıkmayan Star Fox 2 de bulunuyor. NES Classic’te ise Super Mario Bros. ve Donkey Kong gibi klasikler başta olmak üzere toplamda 30 oyun mevcut.

Hem NES, hem de SNES Classic’in başarısı düşünülünce, herkes Nintendo’nun bir dahaki sene N64 Classic’i çıkarıp çıkarmayacağını merak ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here