Yağ Bezeleri Tedavi Edilebilir Mi?

0
180

Kimi zaman yüzümüzün göz kenarlarında kimi zaman da yüzümüzün ya da vücudumuzun herhangi bir bölgesinde küçük tanecikler şeklinde oluşan yağ bezeleri rahatsız edici görünüm oluşturur. Yağ bezelerinin tedavisi çok dikkatli bir şekilde uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Yağ bezeleri iyi huylu tümör olarak da adlandırılır.  Örneğin; göz kenarlarında oluşan yağ bezeleri diğerlerine oranla daha iyidir ve kolesterolden kaynaklı oluşuyor olabilir. Sağlığınızı tehdit eden yağ bezelerinin temizliği, temizlenmesi oldukça önemlidir. Pervin Dinçer Beauty Consultancy müşterilerine yağ bezesi temizliği hizmeti sunar. Temiz çalışan bu güzellik merkezinde gönül rahatlığıyla istediğiniz bakımı yaptırabilir ve yağ bezelerinizden kurtulabilirsiniz.

Karbondioksit (CO2) Lazer ile Yağ Bezesi Tedavisi

Bu yöntem cildin yenilenmesi için kullanılan çok etkili ve kullanışlı bir yöntemdir. Fraksiyonel karbondioksit CO2 lazer yöntemi sayesinde artık yağ bezelerimizden kökten kurtulacaksınız! Bu işlem cildi kontrollü bir şekilde soyar ve yeniler. CO2 lazer işlemi üst deri dokuları arasında sıkışıp kalmış yağ dokularının tedavisini sağlar. Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması yağ bezelerinin üzerine ya da tüm cilde uygulanabilir. Yöntemin türü işlemi yapacak uzman tarafından belirlenir. Göz çevresi için uygulanacak yöntemlerden önce gözü, lazer ışınlarından korumak için bir gözlük takılır. Bu sayede göz korunur. Daha sonra problemli bölgelere lazer atışları yapılarak yağ bezeleri yok edilir. Aynı yöntem ile ense, yanak, yüz ya da alında oluşan yağ bezeleri için de aynı seansta birkaç atış uygulaması yapılabilinir.

Radyo Frekans Uygulaması İle Yağ Bezesi Tedavisi

Radyo frekans teknolojisi cilt için bir mucizedir. Radyo frekans uygulamaları sayesinde cildinizde problem olarak adlandırılabilecek pek çok soruna kökten çözüm yolu bulunur. Radyo frekans uygulamasında kullanılan ısının, deri altındaki yağ dokuları yok edici etkisi vardır. Örneğin; selülit, bölgesel yağlanma ve sarkma gibi problemler Radyo frekans tekniği ile tedavi edilir. Çok düşük voltajda uygulanan radyo frekans sayesinde çok hassas, ince derili olan yüz bölgelerinde dahi bu işlem kullanılarak cilt yağ bezelerinden arındırılır. Hiçbir şekilde cerrahi operasyon gerektirmeyen bu işlem, Pervin Dinçer Beauty Consultancy güzellik merkezinde hızlı ve kolay bir şekilde uygulanır. Sonuçları ise hızlı bir şekilde kendini belli eder.

Hydrafacial İle Milium ve Yağ Bezesi Tedavisi

Keratin kesti olarak adlandırılan milliumlar ve çok daha küçük olan yağ bezelerinin tedavisi için tercih edilen oldukça etkili yöntemlerden bazıları; hydrafacial, manuel sıkma ve lokal peeling işlemleridir. Bu uygulama sırasında cildi rahatlatmak ve iyileştirmek için kullanılan özel serum ve vitaminler sayesinde işlem kolaylaşır. Aynı zamanda kullanılan bu serum ve vitaminler yağ bezelerinin tekrar oluşumunu engelleyerek kesin kurtuluş yolu sunar. Pervin Dinçer‘in deneyimli ekibinin hünerlerini sergilediği Pervin Dinçer Beauty Consultancy güzellik merkezine ulaşarak bu yöntemler ile yağ bezelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kimyasal Peeling İle Milium ve Yağ Bezesi Tedavisi

Küçük oluşumlar halinde meydana gelen yağ bezelerini ve miliumlar çeşitli kimyasallar kullanarak uygulanan peeling gibi hafif çaplı soyulma işlemleri ile cildinizin yenilenmesi sağlanarak yok edilebilinir. Ancak göz çevresindeki deri oldukça ince ve hassas olduğu için bu uygulama göz çevresi için uygun olmayacaktır. Fakat yanak ve yüzün göz harici diğer bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilinir. Göz çevresine yakın bölgelerde oluşan yağ bezeleri bu yöntem ile temizlenmeye çalışıldı taktirde cildiniz tahriş olup zarar görecektir. Yağ bezelerinizden kurtulmak için PervinDinçer Beauty Consultancy’nin kullandığı ve size en uygun olan yöntemlerinden birini tercih ederek yağ bezesi sorununuza kökten bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here