Windows 10’un Antivirüsü Artık PC’deki Aldatıcı Yazılımları Silecek

Yeni Windows Defender güncellemesi geliyor.

0
412

Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminde bildiğiniz gibi Windows Defender antivirüs yazılımı bulunuyor ve önümüzdeki ay önemli bir güncelleme alacak, yeni özellikler eklenecek. Microsoft bugün yaptığı duyuruyla Windows Defender’ın artık aldatıcı içerik sunan, insanları yanlış yönlendiren ve ek ücretler ödemeye zorlayan yazılımları da sileceğini belirtti.

Windows Defender’a Yeni Özellikler Ekleniyor

Bu tip aldatıcı içerik barındıran yazılımlar ‘scareware’ olarak adlandırılırken, genellikle temizlik – güvenlik uygulamaları görünümünde PC’ye sızıyorlar ve bilgisayarınızı hızlandıracaklarını, optimize edeceklerini iddia ediyorlar. Tabii daha sonra bunu yapmak için sizden para talep edip premium sürüm satın almanızı istiyorlar. Bu şekilde her gün çok sayıda kişi dolandırılıyor ve karşılığında hiçbir şey alamıyor.

Microsoft’un Windows Defender ekibinde yer alan Barak Shein de durumu açıklarken, kullanıcılarını bu tip programlardan korumak adına bu özelliği eklediklerini dile getird. Artık bilgisayarınıza bu tip programlar sızmaya çalıştığında Windows Defender devreye girecek ve gerekeni yapacak.

Yeni Windows Defender güncellemesi 1 Mart tarihinde bilgisayarlara indirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here