UEFA Kupasını İlk Getiren GS Oldu

0
23

2000 Yılında Galatasaray Futbol Takımı UEFA Kupasını ülkemize getiren ilk Türk Takımı oldu. Bundan sonraki süreçlerde ise Fenerbahçe yarı finale yükselerek, Avrupa Futbol tarihinde GS ve FB iki takım olarak başarı kazandı. Diğer takımlarımız bazında Avrupa maçlarında güzel performanslar yakalasak da skor alarak tamamlanan maçlarımız pek fazla olmadı.

Bunların ışığında UEFA sıralamasında 25. olan Galatasaray ülkemiz genelinde UEFA derecesine göre ilk sırada yer alıyor. Fenerbahçe ise dünya listesinde 50. sırada yer alarak ülkemiz genelinde ise ikinciliğini koruyor. Ülke sıralamasında 60.sıra numarası ile Beşiktaş 3. olurken, sıralamada 118. takım olan Trabzon spor ise Türkiye derecesinde 4. ve son takım olarak yer alıyor. Tüm Zamanların En İyi Takımları Arasında Türkiye’de Hangi Klup UEFA Sıralamasında Yer Aldı?

UEFA dünya futbolunda başarılı takımların sıralamasını Avrupa’da kazandıkları sonuçları baz alarak değerlendiriyor. Şampiyon Klupler Kupası ve Şampiyonlar Liginde en ön sırada yer alan takımlar UEFA’nın sıralaması ile açıklandı. Bu açıklama ile Real Madrid tüm zamanların en iyi takımları sıralamasında listede ilk sırada yer aldı. Bu sezon oldukça hareketli bir futbol sergileyen Bayer Münih ise Dünya sıralamasında 2. sırada kendine yer buldu. bahiscom

Barcelona sıralamada 3. olurken, Manchester  Unıted ise en iyi takımlar listesinde 4. sırada yer aldı. UEFA sıralamasında Juventus 5., Milan 6., liverpool 7., Benfica 8., Porto ise 9. sırada yer alarak 10. ve son sırada yer alan takım Ajax futbol takımı oldu. Tüm zamanların en iyi sıralamasında ilk on takımı belirleyen UEFA listesinde ülkemizi temsil eden hangi takım Türk takımları arasında zirvede yer aldı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here