Sony’de Kaz Hirai Dönemi Sona Eriyor

Kazuo Hirai artık Sony'nin yeni başkanı olacak.

0
304

Son altı yıl boyunca Sony’de CEO görevini üstlenen Kaz Hirai’nin görev süresi önümüzdeki Mart ayında sona eriyor. Bir sonraki finansal yılda Kaz Hirai’nin boşluğunu ise şirketin önceki CFO’su olan Kenichiro Yoshida dolduracak ve görevi üstlenecek.

Sony’de Görev Değişimi Zamanı Geldi

Sony’de bu değişiklikle beraber çok fazla kişinin görvi değişiyor. Kazuo Hirai görev süresi boyunca oldukça beğenilirken, artık Sony’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak. Onun yerine Kenichiro Yoshida geçerken, CFO görevine ise daha önce mobil bölümden sorumlu olan Hiroki Totoki gelecek. Kısacası, bayrak teslimi üç kişi arasında yapılacak.

Kaz Hirai de konuya ilişkin açıklama yaparken, daha önce beraber çalıştığı Yoshida’yı değerlendirdi kendisinin derin bir stratejik akla sahip olduğunu, hedeflere ulaşmakta bşarılı olacağını belirtti. Aynı zamanda yeni başkan olarak desteğinin her zaman için Kenichiro Yoshida ve yeni ekibi ile olacağının sözünü verdi.

Sony bugün üçüncü çeyrek mali raporlarını da açıklarken, kendisinin görev yaptığı dönemde Kazuo Hirai’nin oldukça başarılı olduğu göze çarpıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here