SAĞLIK TURİZMİ PANDEMİYE RAĞMEN BÜYÜYOR

0
152

TÜRKİYE BÖLGENİN “ESTETİK” ÜSSÜ OLMA YOLUNDA

Estetik Operasyonlar için Türkiye’ye gelenlerin sayısı pandemi koşullarına rağmen her geçen gün artıyor. 

Özellikle estetik operasyonlar konusunda en fazla tercih edilen ülkeler arasında olan ülkemiz, döviz kurlarının yükselişiyle birlikte sağlık turizmi açısından cazibe merkezi olmaya devam ediyor. 

Son dönemlerin yükselen sektörü sağlık turizmi konusunda danışmanlık hizmeti veren şirketi bünyesinde getirdiği hastalarla hem ülke turizmine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunan Nazlı Certel, sağlık turizmine dair görüşlerini paylaştı. 

Faaliyet alanı sağlık sektörü olan kurumsal bir firmada yöneticilik yapan Nazlı Certel, başarılı iş kariyerini mutlu aile yaşantısıyla birlikte sürdüren örnek bir iş kadını.

Nazlı Certel ile başarı hikayesini, kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını, sağlık sektörü dışında hangi alanlarda faaliyet gösterdiğini ve bunlarla birlikte çalışan bir anne olarak aile hayatını nasıl idare ettiğini konuştuk.

Hayatında büyük bir öneme sahip olan sağlık sektörüne çekirdekten giren ve eğitim hayatı sonrasında çeşitli hastanelerde sağlık emekçisi olarak çalışan Certel, kariyerine kalp cerrahisi ameliyatlarında kalp, akciğer makinesini kullanan özel bir meslek olan “Perfüzyonist” olarak devam etmiş ve binlerce açık kalp ameliyatında bulunmuştur. Ardından eşi Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Furkan Certel ile birlikte kurdukları estetik cerrahi kliniğinde “Klinik Koordinatörü” olarak görev almıştır.

          Estetik Cerrahi kliniğinde ağırlıklı olarak Uluslararası Sağlık Turizmi hizmeti verdiklerini ifade eden Nazlı Certel, başarılarının sırrını eşi ve ekibi ile birlikte yakaladıkları üstün uyum sonucu gelen yüksek hasta memnuniyetine bağlıyor. İki çocuk sahibi olan Certel, her daim büyümeyi düşünen ve bu düşünce doğrultusunda danışanlarına hep en iyiyi sunmaya çalışan yapısıyla da öne çıkıyor. Kadın istihdamına verdiği önemle dikkat çeken Certel; “Hastalarımızın çok büyük ağırlığı kadın olduğu gibi, çalışanlarımızın da çoğu kadınlar. Şirketimizde kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kadınların iyi iş yaptığına inanıyoruz ve bütün işimiz kadınlar” diyerek ayakları üzerinde duran kadınlara verdiği desteğin altını çiziyor.

Büyük hedefleri olan güçlü ve azimli bir iş insanı olan Nazlı Certel, Bu yılın başlarında kendisine ait cilt bakımı ve kozmetik markası olan Love N Lily’yi kurdu. Hedeflerinden bahsederken estetik cerrahi, sağlık turizmi, kozmetik sektörünün yanı sıra tekstil ve gıda sektörlerinde de girişimler ve yatırımlar yapmak istediğini belirten Certel, “Hedefim tüm bu sektörlerde üstün hizmet vererek özellikle kadın istihdamını arttırmak ve ülkemize katma değer sağlamaktır” diyerek başarılarına yükselen bir ivme ile devam edeceğinin sinyalini vermektedir.

“Döviz kurlarının yükselişiyle birlikte özellikle estetik operasyonlar için ülkemiz pandemi koşullarına rağmen tercih edilen ülke olmaya devam ediyor. Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelen Ortadoğuluların yanı sıra Avrupa ülkelerinden gelenlerinde sayısı oldukça fazla. Artan ilgiden biz de sektör adına çok memnunuz.” diye konuştu. 

Bu sektöre eşi Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Furkan Certel sayesinde adım atan Certel, “Türkiye’de alanında çok başarılı hekimlerimiz var. Bu da bizi sunduğumuz üst düzey hizmete rağmen fiyat politikamız açısından tercih edilir kılıyor. Biz bir hekimle başladığımız serüvenimizi yedinci yılımızda yedi hekimle sürdürüyoruz. İlk yıl ayda en fazla 10 hasta getirebiliyorduk. Şu anda doktor başına ayda 70, yılda 660 hasta sayısına ulaştık. Ayda 10 hasta aldığımız dönemlerde bunu çok iyi rakamlar olarak görürken şu anda bir bekleme listemiz var ve bu listede yaklaşık olarak 400-500 hasta var. Bunu da ciddi anlamda yaptığımız çalışmalara, ameliyat sonrası hizmete, hastalara verdiğimiz değere ve iyi ameliyat sonuçlarına borçluyuz” dedi.

Her daim danışanlarına hep en iyiyi sunma felsefesiyle çalıştıklarını vurgularken kadın istihdamına verdiği önemle ilgili de 40 kişi istihdam ettiklerini ve bunların 26’sinin kadın olduğunu belirten Certel “26 kadının ayakları üzerinde durmasını sağlamak bence çok önemli. Şirketimizde kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kadınların iyi iş yaptığına inanıyoruz ve bütün işimiz kadınlar. Hastalarımızın yüzde 85’ı kadın. Çalışanlarımızın büyük çoğunluğu kadın. Bu da kadının hayatımızdaki yerinin önemini bize gösteriyor.” diyor. 

Yaptığı işe paralel olarak farklı yatırımlarda yapan Nazlı Certel, bu yılın başlarında kendisine ait cilt bakımı & kozmetik markası olan Loven N Lily kurdu. Hedeflerinden bahsederken Türkiye’de bu hizmeti veren yerler ne kadar iyi olup ülke ile ilgili olumlu bir algı yaratırsak Türkiye’ye giren döviz miktarı artacaktır. Bunu artırmak için çok çalışmalıyız.” diyerek daha çok değer katan, sağlık turizmini daha da geliştiren bir şirket olma yolunda ilerleyeceklerini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here