Saç PRP Tedavisi ile daha Sağlıklı ve Gür Saçlara Kavuşun

0
231

Saç PRP tedavisi dünya genelinde giderek yaygınlaşmakta olan bir tedavi yöntemidir. Hücresel bir tedavi yöntemi olan saç PRP, hastanın kendi kan hücreleri kullanılarak uygulanmaktadır. Saç PRP uygulamasında hastadan sadece 8ml – 9ml kan özel saç PRP kiti yardımıyla, özel PRP tüp içerisine alınır, Santrifüj  işleminden geçirilerek, platelet bakımından zenginleştirilmiş plazma elde edilir. Bu özel plazma içerisinde, hücrelerin yeniden yapılanmasını, canlanmasını sağlayan büyüme faktörleri vardır.  Elde dilen bu özel plazma, PRP mikro enjeksiyonlar şeklinde ya da dermapen, dermaroller gibi mikroiğneleme sistemleri ile dokuya uygulanır. Gerçek bir PRP tedavisi için, özel PRP Sistemlerinin kullanılması ön şarttır. Cam tüplerle, laboratuvar analiz tüpleri, enjektörler ile ya da basit plazma ayrıştırma sistemleri ile verimli bir PRP tedavisi yapılması mümkün değildir.

Normal kan içerisinde,1ml kanda ortalama  200.000 adet platelet bulunurken, özelleştirilmiş saç PRP kitleri ile ayrıştırılan plazma içerisinde 1ml’de ortalama 1,000,000 adet platelet bulunur. PlateletRich Plazma – Platelet Bakımından Zengin Plazma  (PRP) tedavileri; saç dökülmelerinde, cildin gençleştirilmesinde, yenilenmesinde, mevcut yaraların iyileştirilmesinde veya akne izlerinin giderilmesinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.PRP Saç tedavilerinde özellikle DermoAroma DPG PRP Kitleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

DPG PRP kitleri, saç tedavilerinde özel çözümler sunan batroksobin+biotin aktifleri ile zenginleştirilmiş formda da sunulmaktadır. Bu aktifler sayesinde; plateletlerin büyüme faktör konsantrasyonları arttırılmakta hem de hücresel tedavnin daha kısa sürede daha verimli bir şekilde etki göstermesi amaçlanmaktadır.

DPG Saç PRP (Trikoloji seti) nin saç tedavilerindeki yüksek başarısı,  yüzlerce klinik çalışma ile kanıtlanmıştır. Saç PRP kiti, saçın soğanında bulunan hücreleri destekleme prensibine dayalı olan, reneneratif tıbbi bir yöntemdir. DPG PRP, androjenikalopesinin her aşamasında etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. DPGPRP; batroksobin, kalsiyum klorür, biotinaktifleri ile zenginleştirilmiş özel kitleri sayesinde saç PRP tedavilerinde mükemmel sonuçlar sunmaktadır.

Saç PRP Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Özel saç PRP kiti kullanılarak elde edilen plazma; platelet bakımından % 90 verimliliğin üzerindedir.  Yapısal olarak hasar görmeyen ve oldukça konsantre bir şekilde elde edilen plateletler yüksek oranda büyüme faktörlerinin dokuya verilmesine imkan sunar. Bu büyüme faktörleri sayesinde; ince saçlar kalınlaşır, daha parlak ve güçlü bir forma kavuşur. Saçtaki dökülmeler azalır/durur. Saç soğanının uyarımı ile hücreler beslenerek, yenilenir ve yeni saçların çıkması aktifleşir. Saç tedavilerinde, PRP ile başarı oranı oldukça yüksektir. Özellikle, mezoterapi ile desteklendiğinde sonuçlar çok daha tatmin edici olmaktadır. Yeni nesilDPG  PRP kitlerinde, PRP’nineldesive  uygulaması 20 dakikalık bir işlemdir. Genellikle 3-4 haftada 1 seans olarak, toplam   2-4 seans uygulama önerilmektedir. (Tedavi sonuçları ve tedavi protokolleri hastaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.) PRP Saç tedavisi için DPG PRP Türkiye sitesini ziyaret edebilir orada bulunan kliniklerden randevu alabilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here