Plakalı Eşanjör

0
38

Çalışma yapısı ve prensibi Plakalı eşanjör örneğindeki çalışma mekanizmasının montajı fabrikadan kolaydır. Bu yapı iki devre ve dört çıkış sağlar.

 Cihaz, akış cihazı plakasını basınç ve sıcaklığa göre ayırır. Asitler ve diğer sıvılar ısı taşıyıcı görevi görür. Isıtma için ısı eşanjörleri, bir yerden ısıtma devresine ve diğer ısıtma tesislerine bağlantı içerir.

 Merkezi ısı transfer akışkanlarının doğrudan bağlantısı, plakalı eşanjör ısıtılan zemin kaplamasının arızalanmasına yol açacağından mümkün değildir. Bunun nedeni, ısıtma tesisindeki artan basınç, sıcaklık değişiklikleri ve soğutucuda agresif kimyasalların bulunmasıdır. Isı eşanjörünün yapısı aşağıdaki şekilde gösterilmiştir.

 Isı Eşanjörü Cihazın plakaları Isı eşanjörünün yapısı şunlardan oluşur: cihazın bir tarafında sabit bir baskı plakasına bağlanan ve bir destek elemanı olarak destekleyen bir çerçeve; Soğutma için kanal bileşenleri arasında oluşan kapalı plaka; Hareketli bir baskı plakası, sabit bir baskı plakası ve bir sırtlık içeren bir çerçeve.

 Plakalı Eşanjör Önemli Duyuru

 Cihazı dış etkilerden koruyan bir kaplama; Soğutucunun cihaza girdiği deliğin kenarı boyunca bulunan sütunlar. plakalı eşanjör Kanalları daraltmak için gerekli pullar; Destek ve yapışkan elemanlar (kılavuz kiriş, taşıyıcı taban, taban ve çerçeve, yataklar, cıvatalar, somunlar, rondelalar).

 Şekildeki mavi ve kırmızı oklar sırasıyla ısı eşanjörü içindeki sıcak ve soğuk ısı hareketinin yönünü göstermektedir. Günlük yaşamda, çalışma prensibi akımların ayrılmasına ve ısıtılmış zeminlerin bağımsız çalışmasını 1,5 bar düşük basınç seviyesinde ve temiz su bağlantısında sürdürmeye dayanan bir ısı eşanjörü kullanılır.

 Eşanjör ekipmanının yapısı üç grup plakadan oluşur: plakalı eşanjör düşük basınçtan bağımsız ısıtma sistemi, çevirmeli kontrollü sistem. Kadran, yüksek sıcaklık ve basınç ile merkezi ısıtma sistemine aittir. Bölme, merkezi bir sistemden özerkliğe küçük kalınlık ve ısı transferi ile karakterize edilir.

 Önemli Duyuru

 Eşanjör ekipmanının güç plakalarının sayısını ve parametrelerini belirler. Her cihaz bir temizleme filtresinin kurulumunu içerir. Büyük parçacıkları tutabilir: ölçekler, talaşlar vb. Filtrenin temizleme solüsyonları ile periyodik olarak yıkanması gerekir.

 Isı değiştiricinin çalışma prensibi Isı değiştiricinin çalışma prensibi, ısı enerjisinin bir soğutucudan diğerine aktarılmasıdır. Cihaz doğrudan bir ısı ortamı ve soğuk bir ortam alır. Kanaldan plakaların arasından geçerken soğuk ortam soğur. Eşanjör çıkışında sıcak ortam ve ters sıcak ortam elde edilir. Ekipman içerisinde transfer ısı akışkanları birbirine doğru yani akışa karşı hareket eder ve plakalarla ayrıldığından karıştırılamaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here