Kasım ortasına kadar Marmaris’e 100 bin turistin geleceği belirtildi

0
17

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarması sonrası İngilizlerin tatil için ülkeye gelmeye başladıklarını, kasım ortasına kadar 100 bin turistin Marmaris’e geleceğini söyledi.


“Kasım ortasına kadar İngiliz turistlerin rezervasyonları var” diyen Bülbüloğlu, “Salgın nedeniyle 2 yılın acısı önümüzdeki yıl çıkacaktır” diye konuştu.

Ancak normal şartlarda hemen her yıl Marmaris’e 1.6 milyon İngiliz turist geliyor. Güney Ege’ye gelen yabancı turistlerin yüzde 70’ini oluşturan İngilizler en çok Marmaris tercih ediyor.

İngiltere, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’tan itibaren Türkiye’yi kırmızı listeye alarak, vatandaşlarına seyahat kısıtlaması getirmişti.

Karardan 4 ay sonra İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps, Twitter’dan yaptığı açıklamada, uluslararası seyahat kurallarının gevşetilmesi ve seyahat listesinin birleştirmesi yönünde alınan karar doğrultusunda Türkiye’yi 22 Eylül’den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını duyurmuştu.

Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte Türkiye’nin çeşitli turizm merkezlerine gelmeye başlayan İngiliz turistlerin tercih ettiği yerlerden biri de Muğla’nın Marmaris ilçesi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here