Hangi Saç Ekimi Teknikleri Sakal Bıyık Ekimi İçin Uygundur?

0
29

Sakal ve bıyık, ergenlik dönemini atlatan bazı erkekler için saçlar gibi doğal ve estetik bir aksesuar olarak önemlidir. Bazı durumlarda sakal ve bıyıklar seyrek çıkar veya hiç çıkmaz. Bazen de sakal ve bıyık bölgelerinde hastalığa veya çeşitli yaralanmalara bağlı olarak kayıplar yaşanır. Bu kayıplar genellikle erkekleri rahatsız eder.

Günümüzde, bu bölgelerde gelişen olumsuzluklar sakal bıyık ekimi ile tedavi edilir. FUE ve DHI saç ekimi teknikleri, sakal ve bıyık kayıplarını tedavi etmek için en uygun saç ekimi teknikleridir. Emphair Saç Ekim Merkezinde de uygulanan bu teknikler sayesinde, kayıp yaşayan erkekler kısa sürede yeniden ve doğal şekilde sakal ve bıyıklarına kavuşur.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Ne Kadar Greft Kullanılır?

Sakal ve bıyık ektirmek mikrocerrahi operasyon olarak değerlendirilir. Uygulaması saç ve kaş ekimi kadar kolay olan bu operasyonlarda kullanılan greft miktarı uygulama yapılacak bölgeye kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir.

Emphair Saç Ekim Merkezinde başarılı şekilde uygulanan bu operasyonlarda bıyık için yaklaşık 200 ila 250 arası greft, keçi sakal için yaklaşık 1500 greft, sakal için 300 ila 3000 arası greft kullanılır. Favoriler için ise her birine 200 ile 250 arası greft kullanılır. Kullanılan greft miktarına göre operasyon süresi de değişiklik gösterir. En az 2 saat en fazla 8 saat süren operasyonlar genellikle tek seansta sonuçlanır.

Sakal ve Bıyık Ekimini Herkes Yaptırabilir Mi?

Sakal ve bıyık ektirme operasyonları da, saç ekiminde olduğu gibi, sağlık durumu ekim yapılmasına uygun olan her erkeğe yapılabilir. Sağlık durumu ekim işlemine uygun olan kişilerin, bu hizmeti almadan önce iyi bir araştırması yapması faydalı olur. Yüz bölgesi, vücudun en önemli bölgesidir.

Operasyonlarda yüz bölgesinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk travmaya neden olabilir. Bunun yanı sıra zaman ve para kaybına da yol açar. Başarılı sonuçlar almak için bu kadar önemli operasyonların Emphair gibi kaliteli hizmet veren merkezlerde yaptırılması önemlidir. Fiziki koşulları ve operasyon başarıları yeteri kadar araştırılmadan işlemlere başlamamak faydalıdır.

Emphair Saç Ekim Merkezi uzmanlarından teknolojisine, uyguladığı yöntemlere kadar başarılı sonuçlar elde edilmesine imkan verir. Sakal ve bıyık dökülmesi sorunu yaşayanların problemlerin sona ermesini sağlar. Siz de bu konuda bilgi almak isterseniz Emphair’in https://www.emphair.com/tr/sakal-biyik-ve-kas-ekimi/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here