Davutoğlu’ndan Erdoğan’a çok sert tepki: Sizde o yüz var mı?

0
34

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı ve Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanlarına yönelik, “İhaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta canlı yayınlayın” sözlerini eleştirdi…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya’da İl Başkanları toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Suç örgütü liderliği suçundan aranan Sedat Peker’in yayınladığı videolardaki iddialarına iktidarın sessiz kaldığını ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi:

* İktidar yıllarca vurguladığı temel ilkeleri reddetmişse ve esnaf kültürüne dayalı esnaf faaliyetlerinden kopup yolsuzluklara ulaşmışsa bizim onlardan yana olacağımız hiçbir şey kalmamıştır.

* 2 aydır yaşanan ifşaatlar sonrası iktidar konuşmuyor. Bunların ekseni, duruşu kayboldu. Üzücü olan şey bütün değerlerin içini boşalttılar, genç nesilleri bu değerlerden uzaklaştırdılar.

* Medeniyetler siyasi hukuki ekonomik ilişkiler üzerinde yükselir ve bütün bu güç ilişkiler üzerinde kendini soyutlamış temeller üzerinde yürütülür.

* Bugün büyük bir çürümüşlük var. Hukuk siyasi denetlemek yerine siyaseti kullanan güç durumuna dönüştü. Siyasi hukuki yozlaşmışlıkla gayrimeşru düzen kuruyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here