Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 5 Modelini Geri Çağırıyor

Lenovo aşırı ısınan dizüstü bilgisayarlarını geri çağırıyor.

0
389

Lenovo’nun ThinkPad X1 Carbon serisi dizüstü bilgisayarlarında son dönemde ciddi ısınma sorunları yaşanırken, çeşitli müşterilerden de şikayetler geliyordu. Lenovo gönüllü olarak bir karar alırken, ThinkPad X1 Carbon Gen 5 serisi laptopları geri çağıracak.

Lenovo Çalışmalara Başladı

Çin menşeli teknoloji devi firma tarafından soruşturma başlatılırken, şu anda çeşitli cihazlar üzerinde çalışılıyor. Aralık 2016 ve Ekim 2017 tarihleri arasında üretilen ThinkPad X1 Carbon dizüstü bilgisayarlarda bu sorun tespit edilirken, gevşemiş bir vidanın bataryaya zarar verdiği söyleniyor. Bu da aşırı ısınmaya yol açıyor ve yangın dahi çıkabiliyor.

Lenovo’nun aşırı ısınma sorunu yaşayan modelleri 20HQ, 20HR, 20K3 ve 20K4 olurken, bunlar dünya çapında pek çok ülkede satılmıştı. Bu yüzden Lenovo kullanıcılarına notebooklarını kapatmalarını ve ücretsiz servis denetimi gerçekleşene kadar da açmamalarını tavsiye ediyor. Bilgisayarlar önce Lenovo tarafından kontrol edilecek, duruma göre iade edilecekler ya da yenileri verilecek.

Siz de cihazınızın geri çağrılıp çağrılmadığına emin değilseniz, model numaranızı ve satın alma tarihinizi kontrol ederek Lenovo servisiyle görüşün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here