ISO Belgeleri ve Şartları

0
146

 

Birçok farklı firma ISO belgelerini alarak kalitesini ortaya koyma ve belirlenen standartlara göre çalıştığını gösterme amacındadır. Firmamız bu belgeler için gerekli denetlemeleri yaparak belgeyi verme yetkisine sahipken bunun için belirli bir süreç gerekmektedir. Firmalar, www.turcert.com sitemizi ziyaret ettiklerinde alabilecekleri belgelerin tamamını görürken gerekli başvuruları bunlar üzerinden gerçekleştirebilirler. Firmaların bu belgeleri alması için gerekli şartların tamamını sağlaması gerekmektedir. Şartların tamamını sağlamak firmalar için kolay olmazken bunu başaran firmalar aldıkları belgeleri ürünlerinin üzerinde gösterebilirler.

ISO 27001 ve ISO 16949 Belgesi

Yaşadığımız dönem teknoloji çağı olduğundan sohbet numara bilginin korunmasını esas alan ve yalnızca kullanıcı bilgilerini gerektiği şekilde koruyan firmalara verilen ıso 27001 belgesi firmamız tarafından verilebilen ve en çok talep gören belgelerden birisidir. Dünya üzerinde bilgi en değerli varlıklardan birisi olduğundan bunun ancak belirli standartlar altında paylaşılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra otomotiv sektöründe hizmet veren firmaların da ıso 16949 belgesi alması gerekir. Bu standart belgesi, ürünlerin üretim aşamasında firmanın kalite yönetimini denetlemekte ve ona göre firmaları derecelendirmektedir. Eğer otomotiv firmaları, üretimlerinin tamamını belirlenen şartlar altında gerçekleştiriyorsa bu belgeyi almaya da hak kazanacaktır.

ISO 9001 Belgesi

ISO belgeleri, belirli standartları olan ve sonrasında standartları sağlayan firmalara verilen belgelerdir. Uluslararası geçerliliği olan bu belgeleri almaya hak kazanan firmalar belirli şartları sağladıkları için kullanıcılar tarafından da güvenle bakılan bir firma haline gelirler. Bu belgeler arasında ıso 9001 belgesi belki de en çok bilinen belgedir. Tüm sektörlerde çalışan firmalar için bu belge kalite yönetimini en iyi şekilde yaptığını gösterir. Eğer bir firma bu belgeyi almışsa mevcut sistemi sayesinde ürün ve hizmet kalitesinin devamlılığını sağlayacak kapasitede bir firmadır. Bizler de tüm standartları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek bu belgeyi hak kazanan firmalara vermeye devam ediyoruz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here