Google Oyun Konsolu ve Yayın Servisi Üzerinde Çalışıyor

Google üretimi donanımlara bir yenisi daha mı ekleniyor?

0
189

Önümüzdeki yıl bu zamanlarda Google’ın Yeti kod adlı oyun yayın servisi üzerinde oyun oynuyor olma şansınız var. Hatta doğrudan Google yapımı yeni oyun konsolu dahi çıkış yapabilir. Hem bu servis, hem de oyun konsoluyla ilgili bilgiler The Information tarafından açığa çıkarıldı.

Google Ne Üzerinde Çalışıyor?

Bilgi veren kaynaklara göre Google’ın oyun servisi üyelikle çalışacak ve GeForce Now ya da PlayStation Now’a benzeyecek, aynı zamanda bulut tabanlı olacak. Bu da demek oluyor ki cihaz Google tabanlı bir sunucu üzerinde çalışacak ve ardından evdeki konsolunuza verileri gönderecek. Böylece Microsoft’un Xbox Games Pass sistemie göre daha farklı bir yaklaşım izlenecek.

Diğer ilgi çekici kısım ise Google’ın aynı zamanda kendine ait bir oyun konsolu geliştirdiği iddiası. Bunun ‘Made by Google’ programı kapsamında hazırlandığı söylenirken, şimdilik firma donanım alanında Google Home akıllı hoparlör, Google Pixel 2 akıllı telefon ve Chromecast’e sahip. Bunların yanına bir de oyun konsolu eklenebilir.

Hem konsolun, hem de oyun yayın servisinin şu an da geliştirme aşamasında olduğu, yakın zamanda duyurulacağı söyleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here