Apple HomePod Önümüzdeki Ay Çıkıyor

Apple’ın Amazon Echo’ya vereceği ‘cevap’ için tarih yaklaşıyor.

0
110

Normalde Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod’un geçen yılın sonunda çıkması bekleniyordu fakat işler biraz değişti. Apple nihayet HomePod’un resmi çıkış duyurusunu gerçekleştirirken, çıkış tarihi olarak ise 9 Şubat 2018 olarak belirlendi. Ayrıca iki gün sonra, yani 26 Ocak’ta ön siparişler de açılacak.

Sonunda HomePod Geliyor

Haberler Apple tarafından resmi web sitesi üzerinden verilirken, geçtiğimiz hafta da zaten bazı spekülasyonlar çıkmıştı ve ardından FCC listelemesi gelmişti. Dolayısıyla pek çok kişi yakın bir tarihte HomePod’un ortaya çıkacağına emindi.

Orijinal olarak HomePod, geçtiğimiz Haziran ayında Apple’ın WWDC etkinliğinde duyurulmuştu ve firmanın tarihindeki ilk sesli asistan – akıllı hoparlör olarak dikkat çekmişti.

Apple Artık Evin Her Yerine Giriyor

Daha önce Amazon Alexa ve Google Assistant’a rakip gösterilen Siri, Apple’ın güvendiği bir sanal asistan fakat firmanın sadece akıllı telefonlarında yer alıyordu. Her ne kadar Apple TV için çıkış yapsa da, yeteri kadar yayılamadı.

Buna rağmen geçtiğimiz yıllarda sadece akıllı hoparlör ve sesli asistan olarak çalışan Amazon Echo ve Google Home gibi cihazlar çıktı, oldukça da başarılı oldular. Apple’ın HomePod’u ise bu trende adeta cevap olacak.

Apple HomePod dediğimiz gibi Şubat ayında çıkacak ve Amerika’da 350 dolardan satılacak. Cihazın Türkiye fiyatı ise henüz belirsizliğini koruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here