Android R’den yeni görüntüler

0
86

Birkaç ay sonra piyasaya sürülmesi beklenen Android Q’ya ek olarak, Android R görüntüleri ortaya çıktı. Q sürümünün paylaşılmasının ardından geliştirilecek olan Android R, bir sonraki amiral gemileri için büyük bir önem taşıyor. Henüz net bilgiler ortada yok ancak bilinen tek ve kesin bilgi, Motorola Moto Z4’ün Android R’yi almayacak olması.

Android R ile ekran görüntüsü alma kolaylaşacak Android R ile ekran görüntüsü alma kolaylaşacak
Android Q resmen hayatımıza girmeden ilk Android R özelliği ortaya çıktı. Ekran görüntüsü alma işlemini kolaylaştıracak özellik Android R ile geliyor…

Android R görüntüleri ne gibi özellikler vaat ediyor?
Yeni özellikler ve geliştirmeler, sadece bir demo üzerinden gösterildi. Dolayısıyla ile bu yenilikler, gelebilir veya gelmeyebilir. Konsept aşamasında olan gelecek sürüm, kaydırılabilir ekran görüntüsü ile daha hızlı bir kullanıma sahip olacak. Tasarım, Türk bir tasarımcıya ait.
Henüz resmi adı belli olmayan gelecek sürüm, Android 11, Android 11 R ve Android R olarak adlandırılıyor. Yeni nesil işletim sistemi, yeni bir navigasyon çubuğuna ve yeni minik araçlara sahip olabilir. Alınan diğer bilgilere göre Android R, animasyonlu duvar kağıdı ile hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here